Uchwała Nr IX / 59 /2015 Rady Gminy Bojanów z dnia 29 października 2015r. w sprawie określenia terminów i sposobu ustalania zaliczkowych i rocznych rozliczeń oraz dokonywania wpłat do budżetu Gminy Bojanów nadwyżki środków obrotowych dokonywanych pr

Uchwała Nr IX / 59 /2015

Rady Gminy Bojanów

z dnia 29 października  2015r.

w sprawie określenia terminów i sposobu ustalania zaliczkowych i rocznych rozliczeń oraz  dokonywania wpłat do budżetu Gminy Bojanów nadwyżki środków obrotowych dokonywanych przez Gminny Zakład Usług Komunalnych w Bojanowie

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 08 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2013r. poz. 594) oraz art. 16 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (tj. Dz. U. z 2013r., poz.885 z późn. zm.) Rada Gminy Bojanów uchwala:

§ 1

Określa się terminy i sposób ustalania zaliczkowych i rocznych rozliczeń oraz dokonywania wpłat do budżetu Gminy Bojanów nadwyżki środków obrotowych dokonywanych przez  Gminny Zakład Usług Komunalnych w Bojanowie: 

1)Planowany stan środków obrotowych działalności zakładu budżetowego na koniec roku nie może przekraczać 1/6 rocznych planowanych na rok następny kosztów wynagrodzeń i pochodnych od wynagrodzeń.

2)Faktyczny stan środków obrotowych zakładu budżetowego na koniec roku ustala się jako różnicę między sumą stanu środków obrotowych na początek roku i przychodów należnych związanych z prowadzoną działalnością a sumą opłaconych kosztów, zobowiązań i nieponiesionych wydatków na inwestycje finansowane ze środków własnych, ujętych w zatwierdzonym planie finansowym  zakładu budżetowego.

3)W celu ustalenia wpłaty do budżetu z tytułu nadwyżki środków obrotowych do planowanego i faktycznego stanu środków obrotowych samorządowego zakładu budżetowego nie są zaliczane otrzymane darowizny pieniężne.

4)Zakład budżetowy planuje jako wpłatę do budżetu różnicę między sumą planowanych przychodów, powiększonych o planowany stan środków obrotowych na początek roku, a sumą planowanych kosztów, powiększonych o planowany stan środków obrotowych na koniec roku.

5)Zaliczkowe wpłaty do budżetu nadwyżek środków obrotowych zakładu budżetowego są przekazywane do budżetu co kwartał w terminie 20 dni po zakończeniu kwartału, a za IV kwartał — zaliczkowo, w terminie do dnia 20 grudnia roku budżetowego

6)Zaliczkowe wpłaty do budżetu nadwyżek środków obrotowych za pierwsze trzy kwartały dokonuje się w takim stosunku procentowym do faktycznie osiągniętych przychodów, w jakim pozostaje roczna planowana wpłata do rocznych planowanych przychodów. Wpłatę zaliczkową za IV kwartał ustala się w wysokości wpłaty za III kwartał.

7)W terminie 15 dni od złożenia rocznego sprawozdania finansowego (bilansu) zakład budżetowy wpłaca do budżetu różnicę między faktycznym a planowanym stanem środków obrotowych na koniec roku.

8)W przypadku gdy zaliczkowe wpłaty, o których mowa w pkt. 6, zostaną przekazane w kwotach wyższych niż należne, nadpłacone wpłaty zaliczkowe podlegają zaliczeniu na poczet wpłat roku następnego lub zwrotowi w przypadku złożenia wniosku o ich zwrot.

§ 2

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.

§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący RG

Emil Bieleń

 


Wytwarzający/Odpowiadający: Administrator 2015-12-29
Udostępniający: marcin_adm 2015-12-29
Liczba odwiedzin: 848